PHP: php.stanowski.info
PHP: php.stanowski.info
 
- 20.08.2019 09:18
dodał Vengeance | czytano: 451 razy

Mamy już listopad i nowe numery pism

- 19-11-2006 21:11
W listopadowym Linux+ znów przedstawiono nam całą plejadę najlepszego oprogramowania open source m.in. do tworzenia abstrakcyjnej grafiki czy edytory wykresów. Pyzatym obszerny dział „Linux w firmie” opisuje oprogramowanie przydatne w biznesie, będące idealnymi zamiennikami drogich, komercyjnych rozwiązań. Jeżeli chciałeś kiedyś wypróbować czym jest linux i jak działa, znajdziesz w tym numerze artykuły opisujące szczegółowo instalacje systemu Gentoo zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Opisano także nieco mniej popularną dystrybucję Freespire. Oczywiście dla użytkowników strefaphp.net najciekawszy zdaje się być artykuł przedstawiający możliwości języka Ruby i frameworka na nim opartego Ruby on Rails. Jest to ostatnio bardzo „trendy” język zarówno wśród programistów zwykłych jak i tych specjalizujących się aplikacjami internetowymi.


W Software Developer’s Journal głównym tematem są bazy danych. Oczywiście w nawiązaniu głównie do Javy. Jest więc i coś o MySQL i bardziej zaawansowanych rozwiązaniach jak Firebird 2.0 czy Oracle. Poza tym dość ciekawy artykuł o automatyzacji testów aplikacji webowych (coś dla nas php’owcy ;]). Java posiada duży zestaw narzędzi do tego, w PHP zaś najpopularniejsze są dwa PHP Unit oraz SimpleTest.

Jak widać, mimo, że czasopisma nie traktują stricte o języku PHP da się z nich dowiedzieć wielu ciekawych i przydatnych rzeczy w świecie aplikacji wekowych.dodał: Vengeance | czytano: 1670 razy | źródło:
PHP: php.stanowski.info
wy�lij email informacje forum download skrypty katalog kursy porady artyku�y home wsp�praca reklama kontakt