PHP: php.stanowski.info
PHP: php.stanowski.info
 
- 20.08.2019 10:16
dodał Vengeance | czytano: 451 razy

Wersja RSS RSS

Wakacyjny PHP Solutions

- 19-07-2006 19:19

Na wakacje zachęcamy do zakupu i lektury pisma PHP Solutions. Tematem numeru tym razem jest kryptografia. Miło mi poinformować, że jestem współautorem artykułu poświęconego temu zagadnieniu. Napisaliśmy go razem z Łukaszem Lachem (anakin).
dodał: Vengeance | czytano: 1589 razy

Ruszyła druga edycji konkursu "Pierwszy Hacker Rzeczypospolitej

- 10-06-2006 02:26
Prestiżowy indeks Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT w Warszawie oraz bezpłatne studia, a także wiele innych, atrakcyjnych nagród czeka już na wszystkich pasjonatów komputerów. Dnia 7 maja 2006 roku ruszyła druga edycja ogólnopolskiego konkursu "Pierwszy Hacker Rzeczpospolitej". Jeśli więc pragniesz powalczyć o ten zaszczytny tytuł i wszelkie przywileje z nim związane - nie zwlekaj!
dodał: dyzio14 | czytano: 1585 razy | źródło: www.webzone.shost.pl

Nowy PHP Solutions

- 01-05-2006 13:12

Możemy już kupić kolejny, kwietniowy numer pisma PHP Solutions. Tematen numeru jest PHP6 i to co ma się w nim znaleźć a co zostanie zmienione/usunięte.

Na dołączonym CD znów pojawiła się specjalna, autorska dystrybucja linuksa przeznaczona do szybkiego testowania rzeczy opisanych w numerze - PHP Solutions LIVE.
dodał: Vengeance | czytano: 2039 razy

AdvancedAJAX w wersji 1.1

- 25-03-2006 16:59
Dzisiaj w nocy Łukasz Lach udostępnil AdvancedAJAX w wersji 1.1, obiekt języka JavaScript pozwalający na szybkie i łatwe wdrożenie funkcjonalności AJAXa do własnego serwisu. Nowością w wersji 1.1 są metody statyczne scan() i download(), które nie wymagają praktycznie żadnej znajomości języka JavaScript, a jednocześnie pozwalają na swobodne korzystanie z głównej funkcjonalności obiektu. Poprawione zostały także wszystkie błędy wykryte w poprzedniej wersji. Skrypt udostępniany jest na licencji LGPL.

Więcej informacji:
http://advajax.anakin.us/index-pl.htm
http://anakin.us/blog/advancedajax-11/
dodał: Vengeance

Kurs Usability

- 13-02-2006 15:13
Na blogu Webusability.pl został udostępniony darmowy kurs usability

Kurs odpowiada na pytania:
* Co decyduje o efektywności serwisu WWW.
* Jak prowadzić analizę usability i oceniać intuicyjność serwisu?
* Jak skutecznie docierać do klientów, mediów i otoczenia biznesowego poprzez efektywny serwis korporacyjny.
* Jak zwiększać efektywność systemów eCommerce.
* Co to jest współczynnik porzuceń koszyka i jak można go zmniejszać.
* Jak projektować użyteczne serwisy WWW i współpracować z agencją interaktywną.


Pobierz kurs usability
dodał: Vengeance | źródło: webusability.pl

Użyteczne spotkanie

- 12-02-2006 14:26
Dnia 18.II bierzącego roku o godzinie 16.00 w kawiarni CoffeePoint (ul. Krakowskie Przedmieście 11, Warszawa) odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych tematem tzw "użyteczności" (ang. usability).

Imprezie patronuje Internet Society Polska
dodał: Vengeance | czytano: 1735 razy | źródło: lebkowski.info

Internet Maker - nowy dwumiesięcznik dla webdesignerów i webmasterów

- 30-01-2006 22:50

19 stycznia br. ukazał się pierwszy numer nowego dwumiesięcznika dla webdesignerów i webmasterów - Internet Maker. Magazyn adresowany jest do początkujących i średnio-zaawansowanych czytelników, którzy interesują się tworzeniem serwisów internetowych, projektowaniem nowoczesnych stron WWW oraz szeroko pojętymi technologiami sieciowymi.
dodał: Vengeance | czytano: 2897 razy | źródło: www.internetmaker.pl

advAJAX - nowa licencja

- 28-01-2006 21:18
Z dniem dzisiejszym zmieniła się licencja biblioteki advAJAX. Teraz zarówno użycie jej w celach prywatnych jak i komercyjnych jest bezpłatne.

advAJAX to obiekt wspomagający wykorzystanie obiektu XMLHttpRequest i znacznie ułatwiający wykonywanie zapytań AJAX. Zawiera on szereg metod wspomagających wykonywanie zapytań, obsługę błędów, wykorzystanie interfejsu w połączeniu z formularzami HTML, jak również przedawnianie czasu połączenia i jego wznawianie.

Autorem biblioteki jest Łukasz Lach
dodał: Vengeance | źródło: advajax.anakin.us

Digg.com warte 30mln dolarów?

- 28-01-2006 20:48
Portal yahoo.com będący właścicielem takich witryn jak flickr.com czy del.icio.us jest zainteresowany kupnem serwisu digg.com. Póki co są to jedynie plotki. Informacji zaprzeczył także Kevin Rose (założyciel) w swojej wypowiedzi.

Serwis digg.com to popularny katalog najciekawszych informacji z sieci, tworzony społecznie przez ogromną liczbę użytkowników. Powstał on wg zasad tzw. Web 2.0 czyli nowego trendu w tworzeniu stron www.

Polskim odpowiednikiem serwisu digg.com jest Wykop.pl
dodał: Vengeance

Pobierz Internet Explorer 7

- 28-01-2006 20:42
Z serwisu megapliki.pl wszyscy internauci mają możliwość pobrania najnowszej wersji popularnej przeglądarki Microsoft. Oczywiście jest to jeszcze wersja Beta, ale pozwoli ona zapoznać się nam z nowymi funkcjami, które mają pojawić się w wersji siódmej.

Więcej pod tym adresem
dodał: Vengeance

Strony: [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 25 ] z 25

PHP: php.stanowski.info
wy�lij email informacje forum download skrypty katalog kursy porady artyku�y home wsp�praca reklama kontakt